Raymond Carver “Üks hea asi” (A Small, Good Thing)


Autorist

Raymond Clevie Carver, Jr (25. mai 1938 – 2. august 1988) oli ameerika novell kirjanik ja luuletaja . Carver oli kirjanik 20. sajandi lõpul ja suur osaline Ameerika taaselustamises novelli kirjanduses 1980.

Raymond Carver suri 2. augustil 1988. aastal, kaks kuud pärast oma viiekümnendat sünnipäeva, olles pälvinud terve rea kirjandusauhindu, andnud vaimustunumatele kriitikutele põhjust kõnelda endast kui “Ameerika Tšehhovist”, “Sherwood Andersoni, Sinclair Lewise ja Hemingway traditsioonide jätkajast” ning viimasest aastakümnest kui “Carveri ajastust Ameerika lühiproosas”. 

Sisust

“Üks hea asi” on auhinnatud lugu, mis on Carver’i kolmas suur jutukogu. See on üks Carver’i parimaid teoseid. Raamat koosneb väikestest lugudest. Üks lugu räägib kaheksa aastasest poisist Scotty’st, kes suri kolm päeva pärast autoavariis autolt löögi saamist, kui ta kooli kõndis. Carver seletab lihtsas keeles jutukesi, mis panevad mõtlema. Teises jutus räägib ta leinavatest vanematest, nende läbielamistest ning probleemidest. Lood on traagilised, kuid head ja õpetlikud. Carver püüab anda edasi sõnumit, andestamisest, lahkuses ja tervendavast jõust ühiskonnas. Minu arvates on need lood väga põnevad, õpetlikud ja tõesti mõtlema panevad. Soovitan soojalt.

Kadri Sirk

AÜSR1

Advertisements

Leave the reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s