Lauren Conrad “L.A Candy”


20090618_conradbook_560x375Minu viimatine raamat, mida lugesin, oli Lauren Conradi inglise keelne novell „L.A Candy“. See raamat on kindlasti rohkem sobilikum  neidudele, kuna räägib kahest tüdrukust, kes on olnud parimad sõbrannad väikestest lastest saati, nende igapäevaelust ning tegemistest. Sobib kindlasti rohkem neidudele, keda huvitab teiste inimeste toimetulek igapäevaste probleemide ning asjaajamistega, samuti pingelised suhted sõpradega ning keerulised suhtekolmnurgad.  Raamat on kirjutatud lihtsas inglise keeles ja teksti on väga kerge jälgida ning sellest aru saada.

„L.A Candy“ räägib 19-aastasest Jane Roberts’ist ja tema parimast sõbrannast Scarlett’ist, kes kolivad väikesest kodulinnast Los Angeles’i, et saada uusi kogemusi suures linnas. Jane loodab tulevikus tegeleda ürituste korraldamisega ning seoses sellega saab ta oma ema ammuste tutvuste läbi L.A’s tööle tähtsa naise, Fiona Chen’i firmasse. Scarlett õpib sealses kolledžis filosoofiat. Jane on blondide lokkidega armsa välimusega siiras tüdruk, kes hoolib teiste arvamusest ning näeb kõikides inimestes ainult parimat. Tal on väga hoolivad vanemad, kes toetavad Jane’i igas olukorras ning otsuses. Scarlett seevastu on brünett sarkastlik ning otsekohene noor neiu, kes ei karda avaldada oma arvamust mis tahes olukorras. Temal jällegi on vanemad, kes on elukutselt arstid ning ootavad Scarlett’ilt sama suundumust. Jane on olnud oma kodulinnas pikka aega suhtes Calebiga, kes ta hoolimatult maha jättis. Scarlett vastupidiselt Janele on arvamusel, et ’meres on palju kalu’ ehk suhte loomise pärast ei tasu muretseda ning vahetab partnereid üsnagi tihti, kuidas ette juhtub. Peale paari L.As veedetut õhtut on tüdrukud juhuslikult kohtunud nii mõnegi meeldiva inimesega. Sealhulgas Bradeniga, kellel on kokku-lahku suhe oma tüdrukuga, kuid kes sellest hoolimata meeldib Jane’le, ilmselt ka tänu nende äkitselt tekkinud heale sõprusele.  Tüdrukud jäävad ühel õhtul klubis olles silma tuntud produtsendile, kes otsib just osatäitjaid oma uude tõsieluseriaali. Läbirääkimiste tulemusena lõpuks oma nõusoleku andes ei mõista tegelikult tüdrukud aga seriaali tõsidust ning selle edasist mõju nende elule. Produtsendi kirjeldusel hakkab kaamera nende ja veel kahe väljavalitud tüdruku  igapäevaelu  jälgima vahel harva, kuid salvestust alustades jälitab tiim neid peaaegu 24/7. Tüdrukud peavad kolima uude korterisse, sest nende esialgne üüritud korter on seriaali jaoks liialt väike, vana ning nö. vaene. Neile saadetakse filmimise ajal sõnumeid, mida nad peavad ütlema ning neile määratakse ette, kellega ja kuna nad suhtlema peaksid. Kokkuvõttes pole nende endi tavalistest argipäevadest enam midagi alles ning see avaldab mõju ka tüdrukute omavahelisele suhtele, rääkimata nende elule. Enamjaolt räägib see raamat sellest, kuidas võib avalik tähelepanu  ning varasemalt kättesaamatu sülle langemine mõjutada inimese suhtumist oma varasematesse väärtustesse ning tõekspidamistesse.

Kuna see raamat on seeria esimene osa, ei ole siin erilist ühtset  kulminatsiooni ega lõpupointi, raamatu lõppedes jätab see peategelaste loo otsad lahtiseks ning ootama järgmist osa.

TH1 Maria Kütt

Advertisements

Leave the reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s