Paulo Coelho “Alkeemik”


Paulo Coelho(sündinud 24. augustil 1947 Rio de Janeiros) on brasiilia kirjanik.

Brasiiliast pärit kirjanik on ülemaailmsete bestsellerite autor. Tema teoseid on tõlgitud 71 eri keelde ja neid on müüdud üle 130 miljoni eksemplari enam kui 168 erinevas riigis. Ülemaailmse tuntuse tõi talle romaan “Alkeemik”, millega ta jõudis ka Guinnessi rekordiraamatusse.

Santiago elu mõte oli maailmas ringi rännata. Tema vanemad aga soovisid, et poisist saaks preester ja et vanemad saaks siis tema üle uhkust tunda, kuid Santiagost sai hoopis karjus. Tal tekkis võimalus minna Egiptusesse püramiidide juurde, kuna seal pidavat olema varandus. Ja nii ta mõtleski, et lambaid saab ta iga hetk karjatada, kuid varandust saada ei saa iga hetk ja kui võimalus tekib, siis tuleb see vastu võtta. 

Ühel päeval jäi poiss magama keset turuplatsi ning kui ärkas, jalutas ta mööda turuplatsi ringi. Ta nägi erinevaid kaupmehi oma lette üles seadmas. Santiago aitas seal töödega üht maiustustemüüjat. Sel müüjal oli näos ilus lai naeratus ning ta oli õnnelik oma tööd tehes. Oli aru saada, et see inimene ärkab igal hommikul mõnuga, et teha oma tööd naudinguga. Sel hetkel nägi poiss, et tema ise suudab sedasama. Juba teise inimesse vaatamisega võib näha, kas ta on Oma Loole lähedal või alles kaugel. Poisi eesmärgiks oli oma unistused täide viia ning elada Oma Lugu. Santiago kohtus mitmete uute inimestega oma rännakute teel. Samuti kohtus ta Fatimaga, kes suutis end poisi südamesse saada.  Nende vahel tekkis armastus, tüdruk soovis, et poiss liiguks edasi oma sihi poole, kuid poisi arvates vajas armastus armastatuga koosolemist.  Armastus ei takista kunagi Oma Loo otsimist. Armastus ei vaja põhjuseid.

Alati tuleb kuulata oma südame häält. Inimestel on hirm oma unistusi täide viia, kuna nad arvavad, et need pole seda väärt või nad lihtsalt ei jõua sinnamaani. Kuid iga otsimine algabki algaja õnnega ja lõpeb võitja läbikatsumusega. Santiago järgis Oma Lugu ning mõistis et elu on helde sellele, kes elab Oma Loo järgi.

“Otsused on millegi alus. Kui keegi midagi otsustab, siis sukeldub ta ühte võimasse voolu, mis kannab inimese sinna, millest ta otsustamise hetkel ei osanud unistadagi.”

 

Liisa Saks SR-1

Advertisements

Leave the reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s