“Kunst olla õnnelik” Tema pühadus dalai-laama ja Howard C.Cutler


“Kunst olla õnnelik”

Raamat sisaldab laiaulatuslikke vestlusi dalai- laamaga. Teose alus on Arizonas ja Indias toimunud erakohtumised dalai-laamaga, kus ta räägib vaadetest õnnelikule elule. Neile on lisatud veel lääne psühhiaatri teemakohaes tähelepanekud ja kommentaarid. Raamatus on tekst esitatud kujul, mis annab tema mõtteid edasi parimal viisil. Teos sisaldab palju näiteid ja isiklikke juhtumisi, mis illustreerivad arutletavaid teemasid.

Raamat on mulle vägagi südamelähedane, ning iga hetk mil jõuan sirvin raamatut üha uuesti ja uuesti. Kindlasti ei sobi ja ei meeldi see raamat igale ühele, sest teos on psühholoogiline. Kuid mina soovitan seda raamatut kõigile, kellel vähegi aega lugemiseks. Raamatus käsitletakse erinevaid teemasid: õigus olla õnnelik, õpi olema õnnelik, sidemete tugevdamine ligimestega, kaastunde väärtused a hüved, kannatusega silmitsi, muutuste esilekutsumine, vaimsed põhiväärtuse ja veel palju erinevaid teemasid. Raamat on eriline ja vajab põhjalikku süvenemist.

“Kunst olla õnnelik” on raamat, mis paneb mõtisklema ja teeb selgeks asju, mis ennem tundusid keerulised. Nagu ka iga kunst, nõuab ka “kunst olla õnnelik” pühendumist ja praktiseerimist – kuid dalai-laama kinnitusel on selle alge olemas igaühes meist.

Agle Haavala

Advertisements

Leave the reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s