“Mõnda raamatut tuleb maitsta, mõni tervelt alla neelata, vaid vähesed tasub peeneks närida ja ära seedida; teisisõnu, ühtedest raamatutest tuleb lugeda vaid katkendeid, teisi pealiskaudselt lehitseda ja kolmandad, need vähesed, tervikuna hoolikalt ja tähelepanelikult läbi lugeda. Mõnda raamatut võib lasta ka kellelgi teisel lugeda või sellest väljavõtteid teha.” 

Francis Bacon, 1597

Päevast-päeva loeme erinevaid tekste – ajalehte, elektronkirju arvutis, raamatuid paberil või e-lugeris. Jagagem oma raamatute lugemiselamusi – oli ehk midagi, mis liigutas, mis üllatas, mis vaimustas. Millest õppisin enda jaoks midagi uut, mis tuletas meelde ammu ununenud vana, mis valgustas miskit üdini tuttavat täiesti uuel moel.
TÜPK keelekeskus kutsub kolledzi tööperet ja üliõpilasi igas õppeastmes ja -vormis oma kirjasõna-elamusi selles blogis avaldama. Tähtsam kui eriliselt sorav sõnaseadmisoskus on oma eheda emotsiooni usaldamine heatahtliku ja uudishimuliku lugeja ette, kellele sooviksid sarnaseid tundeid nagu sind ennast lugedes ja mõtiskledes valdasid.
Kuidas oma sissekannet lisada, loe täpsemalt lipiku Juhend alt. Lugeda võib igas keeles, aga sissekandeid teeme eesti keeles. Kirjuta siia ise ja kaasa sõpru.
Rõõmsat lugemist ja jagamist!

Advertisements

Leave the reply

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s